IWT  2012    -    Bière, Švýcarsko    -  30.6.-1.7.2012

 Letošní IWT pořádal Švýcarský Retriever Club RCS v zastoupení prezidenta Franze Bergera ve vojenském prostoru Bière na jihu Švýcarska v blízkosti Ženevského jezera. Přihlášeno bylo 36 týmu z 11 zemí. Náš tým měl číslo 13.

Čekali jsme členitý terén, případně s vodními disciplínami. Opak byl pravdou. Rovné pláně, sem tam nějaké stromy a po vodě ani památky. V sobotu 1. den testu bylo na slunci 36°C a občas nějaký strom, kam jsme se mohli schovat. Disciplíny byly náročné i na rovném terénu. Místy vysoká tráva, kde pes nebyl vidět. Druhý den 15°C a celý den pršelo.

Naše postřehy:

První den při tak vysokých teplotách jsme byli mile překvapeni první disciplínou, kdy naši pejsci předvedli velmi dlouhý marking ve vysoké trávě, kde byli velice úspěšní s minimální ztrátou  bodů. Další disciplíny nás překvapily vysokou obtížností. Dlouhé vzdálenosti, špatně viditelné markingy. Psi museli být velice soustředěni, jinak z markingu byl blind. Při blindech byly minimální úhly. I tak jsme byli s úrovní našich pejsků spokojeni. Poslední 2 disciplíny byly pro Buddyho krizovými. Nechtěl pít vodu, byl dehydrován, ale i v tak velkém horku disciplíny dokončil. V tu chvíli jsme byli šťastni, že je první den za námi. 

Druhý den jsme se probudili do studeného rána a deště. Buddy se probral z krize a makal, jako kdyby chtěl vše dohnat a napravit. Tento den byl zase náročnější pro Káťu s Ickem, neboť musela častěji řešit  obtížné  blindy, kde si opravdu počínala jako zkušený vůdce. Opět sklízela obdiv rozhodčích. Dokonce Derrick Capel poznamenal, že by jí chtěl vidět,  až jednou povede svého psa. Tento den jsme zakončili velice úspěšně, škoda, že nepršelo i první den. Výkon Gandalfa byl po oba dny velice dobrý, byl jedním z nemladších psů, který podal maximální výkony.

Byly to naše 2. IWT, kdy jsme soupeřili s nejlepšími evropskými týmy. Byl to neuvěřitelný zážitek. Mohli jsme sledovat výkony ostatních týmů a porovnat se s úrovní našich pejsků.

Znovu děkujeme  Kátě, která se účastnila 2. WT se psem Ickem a podala úžasné výsledky. Nikdy předtím psa nevedla. Sklidili jsme obdiv rozhodčích jako rodinný tým.

Velké díky našemu sponzorovi RK CZ, který nás přihlásil a uhradil startovné, dále firmě EUREGIO GUNDOG STORE, která nás oblékla a firmě BRACCO, která nám poskytla vesty na dummy.  

Příští rok na IWT 2013  opět jako“family team“

Petr , Jarka a Kaťa  Bubeníkovi