2. Dále je třeba kontaktovat klub, do kterého chcete psa převést a požádat o převod chovného jedince. K žádosti je potřeba přiložit kopii výše uvedeného oznámení o převodu a kopii průkazu původu s vyznačenou chovností. Oba dokumenty je třeba zaslat poradci chovu pro příslušné plemeno a sekretáři klubu.

• Majitel více chovných psů JEDNOHO PLEMENE může převést pouze všechny psy najednou, není možné mít některé psy majitele v seznamu chovných psů jednoho klubu, a jiné psy v seznamu chovných psů jiného klubu.
  • Převod chovného psa do konkrétního chovatelského klubu je možný pouze jednou.