Joe Mc Givern (IRL)

Jmenuji se Joe Mc Givern a již 40 let se se svými psy účastním field trialů. Během této doby jsem vyhrál hodně field trialů a working testů s různými psy a několik z nich se stalo irskými šampiony. Posuzoval jsem soutěže v Irsku, Skotsku a ve Walesu a také v několika dalších evropských státech. Mám velmi blízký vztah ke zlatým retrieverům, kteří mě provázeli začátkem mé trenérské kariéry. Ale také trénuji a účastním se field trialů se svými labradorskými retrievery z pracovních linií. Mnohokrát jsem se účastnil „ The Irish Retriever Championship“ a pětkrát jsem tuto prestižní soutěž posuzoval. Jsem moc rád, že jsem byl pozván posuzovat do České republiky a velmi se těším.

Bobby Robertson (IRL)

Rád bych poděkoval za pozvání posuzovat ve vaší zemi, těším se na to. Pocházím ze Severního Irska, ale v současné době žiju v České republice. Soutěžením, posuzováním a chovem labradorů z pracovních linií ve své chovatelské stanici Glenbriar Labradors se zabývám více než 40 let. Během této doby jsem dosáhl významných úspěchů jak ve working testech, tak na field trialech. Z mé chovatelské stanice pochází 165 FTCH a FTW šampionů, 14 vítězů národního šampionátu a 9 labradorů s oceněním nejlepší retriever roku. Nejvýznamnějším úspěchem bylo vítězství na „Irish Retriever Championship“, kde jsem se mnohokrát umístil, ale vyhrát tento šampionát s mým FTCH Glenbriar Skippy bylo jedinečné. Na odchování takového množství šampionů mě těší to, že můžu sledovat, jak ostatní vůdci prožívají stejnou radost a úspěchy na field trialech stejně jako já a v neposlední řadě to, jak se pod jejich vedením stávají z mých odchovů šampioni. Jsem rozhodčí A-panel v anglickém a irském klubu přes 30 let. Mnohokrát jsem posuzoval „The Irish Retriever Championship“, plus šampionáty v Belgii, Švédsku a Dánsku, posuzování beru jako poctu.

My name is Joe Mc Givern, I have been trialling dogs for nearly forty years and have won numerous field trials and working tests with several different dogs, making up a few Irish champions. I have judged events in Ireland Scotland and Wales and also several cities in Europe. I started my training career with Golden retrievers and have a great affinity with the breed. I also train and trial Labradors. I competed in the Irish Retriever Championship many times and have judged it on five different occasions. I am glad to have been asked to judge in the Czech Republic and am very much looking forward to going. Firstly I would like to say thank you for inviting me to judge in your country.  I am looking forward to it. I come from Northern Ireland but am now living in Czech Republic. I have been competing, judging and breeding my Glenbriar Labradors for over 40 years. During this time I have had a great deal of success, in both Working Tests and Field Trials, and made up several Ftchs and Ftws and bred lots more. My Glenbriar Bloodlines have produced 165 Ftchs & Ftws including 14 National Championship Winners & 9 Top Retreivers of The Year Titles. My crowning glory was winning The Irish Retriever Championship, I had been placed in it lots of times, But winning it with my Ftch Glenbriar Skippy was special. One of the things that gives me so much pleasure is having bred so many champions, and seeing other Field Trail handlers getting the same enjoyment and success I have had and seeing them making the dogs l’ve bred into champions. I am a A panel Judge in both The English Kennel Club and Irish Kennel Club, and have been for over 30 years. I have judged The Irish Retriever Championship on many occasions, plus the Belgium, Swedish & Danish Championships, and regard judging as a privilege.