Retriever Klub CZ 

Retriever klub CZ byl založen v roce 1992.  Sdružuje příznivce všech plemen retrieverů, zejména jejich chovatele, vlastníky a držitele v České republice. Základním posláním klubu je především organizování chovu psů plemen retrieverů v souladu s předpisy vydanými organizací FCI.
Cílem Spolku je čistokrevný a zdravý chov všech plemen retrieverů při zachování charakteristických vloh a vlastností specifických pro konkrétní plemeno retrieverů. Spolek svým členům poskytuje chovatelský servis, pořádá svody loveckých psů – OVVR, klubové, speciální a oblastní výstavy, lovecké zkoušky, soutěže, případně jiné chovatelské akce, které jsou otevřené také pro zahraniční účastníky i pro nečleny.

Retrieveři VIII. Skupina FCI.

Slovo Retriever pochází z anglického slovesa  „to retrieve“, které znamená „přinášet zpět“, tedy aportovat. V zemích odkud retrieveři pocházejí, z Velké Británie, USA a Kanady byli tito psi využíváni  k vyhledávání zastřelené zvěře, hlavně pernaté vodní a polní. Jejich hlavní úlohou bylo dohledat ulovenou kořist a přinést ji svému pánovi. Nejvýraznějšími vlastnostmi retrieverů  jsou: vrozená záliba k přinášení různých předmětů, mimořádná záliba ve vodě, jemný stisk čelistí, snadná ovladatelnost, dobrý čich a vytrvalost, výrazná chuť k práci a ochota ke spolupráci se svým pánem. Při práci ve vodě nemají retrieveři konkurenci.  Jeho přátelská a mírná povaha, inteligence, trpělivost a přizpůsobivost ovšem retrievera předurčují také k úloze společenského domácího psa. Díky všestranným schopnostem se  retrieveři  hodí i k speciálnímu nasazení jako záchranářští a  lavinoví psi, při vyhledávání drog, jako průvodci nevidomých a jako canisterapeutičtí a asistenční psi. Retrieveři jsou velmi aktivní psi milující pohyb, a proto jsou výbornými partnery při sportu a  volnočasových aktivitách.

Retrieveři jako lovecká plemena byli dříve dlouho řazeni mezi ohaře, a to i přesto, že nemají vrozené vlohy pro vystavování.  Později byli přiřazeni ke slídičům.  Retrieveři jsou také jedna z velmi starých anglických skupin, která byla používána ve spojení s ohaři pro přinášení ulovené zvěře. Díky své pracovitosti, síle, dobrému nosu a vášní pro aportování se stali snad nejpoužívanějšími loveckými psy na světě.

Zástupci Retrieverů:
Zlatý Retriever, Labradorský Retriever, Curly Coated Retriever, Flat Coated Retriever, Chesapeake Bay Retriever, Nova Scotia Duck Tolling Retriever.

Novinky

Ikona novinky

Změna na pozici Hlavního poradce pro výkon

Na členské schůzi dne 17.3.2019 byla zvolena novým výcvikářem paní Ing. Eva Černá. Ta oslovila Blanku Novotnou, aby jí pomáhala s administrativou zkoušek a dělala tak již v minulosti využívaného garanta zkoušek. Z tohoto důvodu je z mailu výcvikáře komunikováno i garantem zkoušek.

Ikona novinky

Připomínáme -uzávěrky na na klubové výstavy: Oblastní klubová retriveru Kelč 30.4.a KV- Brno-Žebětín je 25.5.2019

III.poslední uzávěrka na Oblastní Klubovou výstavu v Kelči konanou 30.4.2019 od 13.hodin ….. je 22.4.2019(pouze dogoffice) https://klubovka-morava-cz.webnode.cz/ II. uzávěrka na Klubovou výstavu retrieveru konanou 25.5.2019 v Brně -Žebětíně s udělením Klubového vítěze a vyhlášení psa/feny roku RK CZ je dne 25.4.2019

Ikona novinky

Upozornění pro chovatele !!!

Upozorňujeme chovatele, aby si před plánovaným krytím své feny ověřili chovnost psa. Chovnost psa je potvrzena kulatým razítkem Plemenné knihy a razítkem „CHOVNÝ PES“ v Průkazu původu. V případě nejasností se obraťte na svého poradce chovu.