Pokud chcete uchovnit psa či fenu prostřednictvím Retriever klubu CZ, je vhodné být členem tohoto klubu, neboť člen platí za uchovnění částku 100,- Kč na účet klubu 2900706251/2010. Při úhradě složenkou typu A na poště je adresa: Retriever klub CZ, U náhonu 499, 154 00 Praha 5 Holyně. Pro nečleny platí stejné podmínky + poplatek 3000,- Kč.

Přihlásit do klubu se můžete buď vyplněním online přihlášky(http://www.retriever-klub.cz/clenska-prihlaska/) nebo vyplněním přihlášky k vytištění (http://www.retriever-klub.cz/file_download/82/clenskaprihlaska.pdf) a odesláním na adresu matrikáře - viz http://www.retriever-klub.cz/klub/12/jak-se-stat-clenem-retriever-klubu). Na adresu matrikáře NEodesílejte podklady k uchovnění!

Po splnění všech chovných podmínek zašlete všechny níže uvedené potřebné doklady doporučeným dopisem na adresu příslušného Plemenného poradce chovu, který provede registraci chovnosti a zaznamená ji do průkazu původu. Uchovnit lze jedince starší 18 měsíců.

***Rtg kyčelních a loketních kloubů se provádí nejdříve ve stáří jednoho roku a musí být vyhodnocen jedním z níže uvedených smluvních posuzovatelů RK CZ. Nejprve si na webových stránkách klubu vyplníte formuláře pro vyhodnocení DKK a DLK (jméno psa, identifikační údaje, rodiče, chovatel, majitel,…) a oba dvakrát vytisknete. Nemáte-li přístup k internetu, požádejte o zaslání formuláře sekretáře klubu. Klubový certifikát je přílohou Potvrzení o vyšetření kyčlí a loktů Komory veterinárních lékařů ČR. Pořizovatelem snímku může být buď Váš veterinář, nebo se můžete objednat přímo u jednoho z posuzovatelů. Pořizovatel snímku potvrdí kontrolu totožnosti psa a do originálu průkazu původu zapíše provedení snímkování. Rtg snímky spolu se všemi formuláři ( 2xKlubový certifikát DKK, 2x Klubový certifikát DLK, Formuláře komory veterinárních lékařů) poté zašle na adresu Vámi zvoleného posuzovatele. Výsledek obdržíte od posuzovatele formou Certifikátu komory veterinárních lékařů a Klubového certifikátu. Upozorňujeme, že dle nařízení Komory veterinárních lékařů lze snímkovat kyčelní klouby s následným vyhodnocením snímku po roce věku psa pouze jedenkrát.

Formuláře (klubové certifikáty) na vyhodnocení DKK, DLK ke stažení zde:

Nezapomeňte si předem vytisknout klubové certifikáty a vyplnit identifikační údaje psa i jména obou rodičů! Formulář Komory veterinárních lékařů vám vydá a vyplní zhotovitel snímku.

Tel: 379 492 722, 728 665 140, E-mail:  veterina@decker.cz , www.decker.cz

624 00, Brno - Komín

Tel.: 549 251 419, +420 605 813 955,  E-mail: snasil@seznam.cz , www.snasil.cz

Tel:  495 532 233 nebo 777 553 220, E-mail: info@vivavet.cz, resp. veterinahk@volny.cz

****Testy na prcd-PRA a CEA s mezinárodně uznávaným certifikátem provádí americká laboratoř OptiGen, pro potřeby uchovnění plemene NSDTR bude uznávána i varianta bez certifikátu, testy provádí několik laboratoří, jejich seznam najdete ZDE .