Hlášení vrhu štěňat RKCZ

Výborně, vše se povedlo. Vaše fenka zabřezla, poradci chovu jste včas poslali Potvrzení krytí, nyní máte za sebou porod a v porodním boxu pěkný počet malých štěňátek. Nyní přišel čas vyřídit jim „psí občanky“, neboli náležitosti spojené s chovem psů s PP, jako je nahlásit vrh klubu a přihlásit štěňata k zápisu na Plemenné knize ČMKJ.

Co tedy nyní?

Hlášení vrhu štěňat (RK CZ)

Od 10.5.2020 nedostanete spolu s KL (Potvrzení krytí – tzv. „krycí list“) Hlášení vrhu štěňat.

Namísto toho, si ji stáhnete  ZDE – vyplníte si ji v pohodlí na PC nebo laptopu a pošlete ji EMAILEM na odpovídajícího poradce chovu a to do 10 dní od  data vrhu. Hlášenku nemusíte fyzicky podepisovat. Stačí v poli „podpis“ vyplnit Vaše jméno.

V případě nesplnění této povinosti v termínu jde o porušení povinností člena při chovu.

Pokud si i přesto chcete Hlášenku vytisknout a vyplnit, tak to samozřejmě můžete udělat také, ale pokud není nutné jinak, i tu naskenujte nebo nafoťte a pošlete odpovídajícímu poradci pro chov.

I v případě, že fenka nezabřezla, nebo došlo k nějaké jiné tragédii při březosti nebo porodu, je nutné poslat vyplněnou Hlášenku emailem na poradce pro chov do 10 dní od předpokládaného data vrhu a do počtu štěňat vyplnit „NEZABŘEZLA“ případně vypsat k jaké události došlo.

Přihláška k zápisu štěňat (ČMKJ)

viz samostatná sekce, včetně informací o vystavení export pedigree ZDE

POPLATKY

RK CZ žádné poplatky za štěňátka neodvádíte.

Buďte připraveni na poplatky za vystavení Průkazů původu na plemenné knize. V případě, že vaše fenka ještě nebyla zaevidována jako chovná, případně budete používat chovného psa, který v ČR ještě neměl potomky, budou se vás v rámci přihlášky vrhu týkat krom poplatků za vystavení PP i poplatky za zápis jedinců mezi chovné na plemenné knize.

Poradce chovu LR

Iva Vítková