Regionální střediska

Ke vzájemné pomoci v chovu a výcviku, k propagaci RK CZ a jeho plemen, ke společenskému vyžití si mohou členové klubu se souhlasem výboru klubu RK CZ založit středisko RK CZ. Středisko klubu je organizační součástí klubu bez právní subjektivity. Je ustanoveno ve spádových oblastech a zaměřuje se dle zájmů členů v dané oblasti. Činnost střediska musí být v souladu se stanovami RKCZ, s řády a směrnicemi ČMMJ a obecně platnými předpisy. Středisko může vystupovat pod RK CZ a spolupracovat s místně příslušným OMS, ČMMJ a jinými společenskými sdruženími nebo organizacemi na základě výborem klubu předem schválené plánované činnosti. Zájemce  o ustanovení střediska předloží výboru RK CZ  písemnou žádost o souhlas s ustanovením střediska. V žádosti uvede název střediska (Pardubické, Jihočeské,…), konkrétní okruh svých zájmů a zamýšlených aktivit, adresu kontaktní osoby a předloží plán činnosti střediska.

1. Členové RK CZ mají právo přihlásit se do jednoho ze středisek dle svého uvážení a svých zájmů. Středisko zajišťuje pořádání klubových nebo zájmových akcí, které mu byly výborem pro příslušný rok svěřeny a schváleny. Středisko zajišťuje své akce plně ve vlastní režii, včetně finančních prostředků.
  2. Akce a činnosti střediska budou zveřejňovány na klubovém webu.
  3. Kontaktní osoba střediska se podle potřeby může zúčastnit na vlastní náklady schůzí výboru RK CZ, vždy předem ohlášená a výborem schválená jako host pozvaný na určitý časový úsek.
  4. Střediska nemají další oficiální organizační 41strukturu, kontaktní osoba je vůči klubu zodpovědná za chod střediska. Proto změna této osoby bez  předchozího schválení výboru automaticky ruší existenci střediska ke dni výše uvedené změny.
  5. O zrušení střediska rozhoduje nejméně 2/3 většina jejích členů nebo výbor RK CZ, pokud nepracuje či nepracuje v souladu s předpisy a normami klubu, kazí dobré jméno klubu či pokud o to požádá kontaktní osoba střediska.

Chcete požádat o založení střediska?

1) Ověřte si, jestli ve Vaší blízkosti už nějaké neexistuje. Pokud ano, spojte se s jeho garantem.

2) Pokud ve Vašem okolí regionální středisko neexistuje, vyplňte žádost a postupujte viz výše. (Odešlete na sídlo klubu s označením obálky: regionální středisko)

Prihláška k založení regionálního strediska

PŘÍBRAM

Regionální středisko PříbramKarel Stehlík777 998 599karel-stehlik@volny.cz

Akce:

Štěňata od 6 měsíců

Základní výcvik poslušnosti
Příprava na zkoušky OVVR, Lovecká upotřebitelnost, WT
Výstavy
Agility, Flyball
Canisterapie

VÝCHODNÍ ČECHY

Název střediskaKontaktní osobaTelefonMail, web
Regionální středisko Nový BydžovIng. Jarmila Pokorná603 227 741z.kralovskych.teras@seznam.cz
Akce:Příprava na zkoušky – OVVR a zkoušek lovecké upotřebitelnosti
Pomoc a rady zájemcům o canisterapii (CT)
Pořádání OVVR, ZV a zkoušek lovecké upotřebitelnosti
Výstavy
Úprava psů
Poradenství: výcvik, chov apod.

TÝNEC NAD LABEM

Název střediskaKontaktní osobaTelefonMail, web
Regionální středisko Týnec nad Labem (okr. Kolín)Radka Štencelová724 290 126stencelovaR@seznam.cz
Akce:Pravidelné schůzky členů
Vzdělávací přednášky v oblasti chovu a péče
Nácviky na  zkoušky OVVR, výcvikový tábor
Pořádání OVVR a zkoušek LU

KULČOV (Vysočina)

Název střediskaKontaktní osobaTelefonMail, web
Regionální středisko Klučov, VysočinaYvetta Holíková604 505 956yvettaholikova@seznam.cz
Akce:Pomoc s výcvikem
Pořádání OVVR
Pořádání srazu plemene FCR
Rady a pomoc v chovu plemen FCR
Pomoc při přípravě na lovecké zkoušky

JIŽNÍ MORAVA

Regionální středisko Jižní MoravaMilan Doktor604 968 975mdoktor1@seznam.cz
Akce:Pomoc s výcvikem – OVVR
Pomoc a rady zájemcům o canisterapii (CT), pořádání CT zkoušek
Rady a pomoc při chovu péči, výživě a výchově štěňat
Rady a pomoc při chovu péči, výživě a výchově dospělých psů
Úprava psů
pořádání OVVR

PRAHA – KLÁNOVICE

Název střediskaKontaktní osobaTelefonMail, web
Regionální středisko Praha – KlánoviceJarmila Horníčková775 975 977jarmila.hornickova@gmail.com
Akce:nácvik OVVR
nácvik na vyšší typy zkoušek
poradenství: jak uchovnit psa, jak se přihlásit na výstavu a jak vystavovat, chov apod.

MLADÁ BOLESLAV

Název střediskaKontaktní osobaTelefonMail, web
Regionální středisko Mladoboleslavsko a okolíVladimíra Balšánková602 175 779balsankova@seznam.cz
Akce:Nácviky na OVVR
Pravidelné schůzky členů
Nácviky na lovecké zkoušky
Rady a pomoc při chovu péči, výživě a výchově štěňat
Rady a pomoc při chovu péči, výživě a výchově dospělých psů
Pravidelná setkávání s veterinářem, možnost očkování aj.

TEPLICKO

Regionální středisko TeplickoDana Maděrová774 071 206marderovadana@seznam.cz
Akce:Výcvik a příprava retrieverů na OVVR a zkoušky lovecké upotřebitenosti
Pořádání OVVR a loveckých zkoušek
Skoky do vody – soutěž

EUMĚŘICE

Regionální středisko NeuměřiceMarie Šustová739 467 384marie.sustova@seznam.cz
Akce:Výcvik a příprava retrieverů na zkoušky LUP a klubové soutěže.
Výcvik a příprava OVVR.
Úprava srsti retrieverů.

KARLOVY VARY

Název střediskaKontaktní osobaTelefonMail, web