Členství v klubu – časté dotazy

Jak se stát členem klubu – postup:
1) uhraďte prosím vstupní členský příspěvek ve výši 350 Kč, na účet Retriever klubu CZ 2900706251/2010, variabilní symbol 000, specifický symbol 10rokkdyvstupniprispevekplatite (napr v roce 2022 je ss 102022)
2) vyplňte on-line přihlášku  https://www.retriever-klub.cz/klub/prihlaska-do-klubu
3) po úspěšném podání přihlášky na obrazovce vidíte hlášení o úspěšném podání přihlášky a e-mailu Vám přijde automatické potvrzení o přijetí přihlášky

Jak rychle bude přihláška zpracována?
Tady neexistuje přesná odpověď. Přihlášky jsou zpravidla zpracovávány 1x týdně.
V případě nemoci, dovolené či jiné indispozice, může zpracování trvat déle. Matrikář o své nepřítomnosti informuje na stránkách klubu v sekci Novinky https://www.retriever-klub.cz/novinky
Dle Organizačního řádu RKCZ je termín pro zpracování přihlášky do 4 týdnů od obdržení přihlášky. (Organizační řád, článek 2)

Jak se přihlásím do členské sekce?
Pro přihlášení do členské sekce musíte být členem Retriever klubu CZ.

Jakmile je Vaše přihláška zpracována, tedy při vstupu do klubu, obdržíte:
– e-mail s návody na aktivaci osobního účtu v členské sekci, návod na stažení průkazky, návod na prohlížení interních dokumentů a další informace
-aktivační e-mail, s odkazem na Váš přístup do členské sekce – na odkaz kliknete, vytvoříte si heslo a už jste přihlášeni v členské sekci – POZOR AKTIVAČNÍ ODKAZ MÁ OMEZENOU PLATNOST, aktivaci je nutno provést do 30 dnů o obdržení odkazu
Pokud jste si přístup neaktivovali – je nutno si u matrikáře vyžádat opětovné zaslání aktivačního e-mailu.

Pokud jste si účet už aktivovali a zapomněli heslo – otevřete Členskou sekci, vyplňte svůj e-mail a klikněte na odkaz Zapomenuté heslo (pod tlačítkem Přihlásit) – informace k heslu Vám přijdou do e-mailu.
Heslo si pak sami můžete změnit.

Jak si stáhnu aktuální členskou průkazku?

Přihlaste se do členské sekce a klikněte na tlačítko Stáhnout průkaz
Zapomněl jsem zaplatit členský příspěvek na daný rok v termínu – co teď?
O nutnosti uhradit příspěvek jsou členům od ledna daného roku/prosince roku předchozího zasílány upozorňující emaily s informacemi k platbě. V případě neuhrazení příspěvku do 31.3. je členství v RKCZ ukončeno. Informace o ukončení členství Vám přijdou do e-mailu.
Pokud se tak již stalo – ups – bohužel musíte se přihlásit do klubu znovu.
Prosím pokud Vám bylo ukončeno členství, neplaťte už příspěvek – platby za příspěvky již nejsou kontrolovány, členství nebude obnoveno.

Jaký je rozdíl mezi členem a čekatelem?
A proč vlastně existuje status člena a čekatele?
JEDINÝ ROZDÍL MEZI ČLENEM A ČEKATLEM JE HLASOVÁNÍ NA ČLENSKÉ SCHŮZI (čekatel hlasovací právo nemá, člen hlasovací právo má).
Všechna ostatní práva, výhody, slevy atd. platí stejně pro členy i čekatele.
Ustavení statusu čekatele pro nové členy a nutnost schválení statusu člena členskou schůzí má historické kořeny, když prý nejmenovaný kandidát na prezidenta RKCZ přivezl na volební členkou schůzí autobus sousedů ze své obce. Na schůzi se všichni přihlásili do RKCZ a výsledek volby pote silně ovlivnili v prospěch svého kandidáta.