Upozornění zájemcům o štěňata retrieverů

Dovolte, abychom všechny návštěvníky našich stránek upozornili na skutečnost, že v minulosti v našem klubu aktivní a činná CHS Astral Sky nyní není ani v evidenci CHS, registrujících štěňata pod naším klubem a podle našich informací jakákoliv štěňata z této CHS nedisponují průkazem původu.

Podle kauzy, která proběhla v posledních 12ti dnech médii zde dochází k chovu psů, který se v žádném případě nedá považovat za etický, neboť množství a stav zvířat v majetku chovatelky ze shlédnutí reportáží nevykazuje správnou veterinární a chovatelskou péči.

Záznamy z této kauzy, která je iniciována Unií pro práva zvířat, z.s, ze kterých si můžete udělat názor vlastní, najdete v online verzi oběživa Blesk – Tlapky.

Majitelka zmíněné CHS již několik let není členem Retriever Klub CZ – Spolek, proto není v kompetenci klubu od daného chovatele žádat součinnost či nápravu.

Publikováno: 23. 7. 2021
Poslední úprava: 23. 7. 2021 14:05:34