Nový poradce chovu pro plemeno NSDTR paní MUDr. Jana Daňková

Jmenuji se Jana Daňková, členem RK CZ jsem od roku 2007, svého času jsem byla několik let členem redakční rady tištěného Zpravodaje RK a v poslední době jsem se podílela na tvorbě pravidel pro Top Retriever RK 2022. Od počátku se věnuji plemeni Nova Scotia Duck Tolling Retriever, byla jsem majitelkou fenky tohoto plemene do jejích 14ti let, nyní vlastním 2 letou mladici. Pamatuji dobu, kdy plemeno NSDTR nemělo svého poradce v RK a bylo velkým přínosem, když jsme se jej dočkali, jsem tedy ráda, že tato tradice zůstane zachována.

Jsem zakládajícím členem Toller klubu CZ, působila jsem zde několik let jako viceprezidentka, v roce 2020 jsem na funkci rezignovala ve prospěch mladších a aktivnějších členů. Na výcvikových srazech tollerů jsem pořádala přednášky o genetice a dědičných chorobách, které naše plemeno provází a organizovala jsem hromadné odběry genetických testů k ozdravění tolleří populace u nás. Orientuji se v rodokmenech na K9 data, ve výsledcích genetických testů, pamatuji mnohé z historie plemene v ČR. Jako poradce se zavazuji plnit své povinnosti dle svého vědomí a svědomí ku spokojenosti naší rozšiřující se populace tollerů.

Publikováno: 27. 6. 2023
Poslední úprava: 27. 6. 2023 16:30:00